Hunting Travel > Organizacja polowań

Menu Filter

Organizacja polowań

Pawlikowski Hunting Travel organizuje polowania zbiorowe i indywidualne na terenie Polski, a także takich krajów, jak Białoruś, Słowacja i Rosja.

W Polsce organizowane są polowania zbiorowe na dziki z psami, na jelenie, daniele i sarny oraz na zwierzynę drobną taką, jak lisy, zające i bażanty. W okresie jesienno-zimowym organizowane są również polowania z norowcami na stogach i norach.

Myśliwym indywidualnym szczególnie polecamy polowania metodą wabienia. Oferta ta obejmuje również naukę sztuki wabienia. Tą metodą prowadzone są polowania na jelenie byki w czasie rykowiska, daniele byki w czasie bekowiska (październik), drapieżniki (lisy, kuny, norki amerykańskie, jenoty) w okresie jesienno-zimowym oraz na jarząbki w okresie toków jesiennych (wrzesień). Polecamy również polowania z „mikotem” podczas rui kozłów sarny (pierwsza połowa sierpnia) oraz polowania na bażanty koguty (luty) na „pianie koguta”.

Polowania metodą wabienia organizujemy również w Rosji i na Białorusi, szczególnie polecamy polowania na łosie w czasie bukowiska, polowania na jarząbki w czasie toków jesiennych, jak również na słonki w czasie kwietniowych ciągów oraz na kaczory na „kwakanie kaczki”. Polowanie na wab jest metodą trudną, ale przynoszącą dodatkową satysfakcję myśliwemu wabiącemu.

Polowania zbiorowe na Białorusi i w Rosji, to przede wszystkim polowania z naganką na dziki i wilki, polowania z łajkami na łosie oraz polowania z „fladrami” na wilki. W Rosji i na Białorusi organizujemy również polowania w czasie toków wiosennych na głuszce i cietrzewie. Ponadto jesienią organizujemy polowania na cietrzewie z psami. Na terenie Rosji istnieje również możliwość zorganizowania polowania na niedźwiedzie brunatne, rysie i rosomaki, a ze zwierzyny płowej na sarny syberyjskie (okolice Uralu).

Polowania zbiorowe na terenie Polski odbywają się zgodnie z terminem ustalonym w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 23 marca 2005 r. „w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz” „polowanie z psami lub naganką może odbywać się w okresie od dnia 1 października do dnia 31 stycznia; ograniczenie to nie dotyczy polowania z psami lub naganką na ptactwo łowne, z psami lub naganką na drapieżniki oraz poszukiwania postrzałka z psem na otoku”.

 
Firma Pawlikowski Hunting Travel to gwarancja najwyższej klasy usług, profesjonalizmu myśliwych-podprowadzających i podkładających psy, bardzo dobrych warunków zakwaterowania oraz wspaniałej myśliwskiej kuchni.